Голова Національного банку України Валерія Гонтарєва у вівторок, 30 грудня, на брифінгу для журналістів підвела фінансові підсумки року для країни. За словами голови Нацбанку, для України він виявився найважчим за минулих півстоліття.

Загальна ситуація в українській економіці зараз найскладніша за останні 50 років, зазначила Гонтарева. "Гірше було тільки у часи Великої Вітчизняної війни", - сказала вона, додавши, що з оптимізмом дивиться в 2015 рік.

За словами керівника Нацбанку, в 2014 році ВВП України скоротився на 7,5 відсотка. Це практично відповідає прогнозам Світового банку, який не далі як у жовтні припустив, що даний показник за підсумками року досягне 8 відсотків.

"Дворазова девальвація гривні"

Гонтарева також звернула увагу на серйозне погіршення інших економічних показників, зокрема - на дворазову девальвацію національної валюти. За даними на 26 грудня в київських обмінних пунктах курс долара до гривні встановився на рівні 16,5, проте придбати його неможливо через нестачу готівкових коштів. На чорному ринку американську валюту можна купити вільно, але лише по 19-20 гривень за долар.

Також, за словами голови Нацбанку, за 11 місяців - з початку року до листопада - в країні істотно зросла інфляція, досягнувши 21 відсотка в річному вираженні.

Україна розраховує на три транші від МВФ

В умовах економічної рецесії Київ розраховує на підтримку західних партнерів. Як вказала Гонтарєва, Україна найближчим часом очікує надходження трьох траншів фінансової допомоги від Міжнародного валютного фонду (МВФ).

Представники МВФ, як очікується, відвідають Київ 8 січня. При цьому завдяки підтримці фонду запас валютних резервів України може зрости до 15 млрд доларів у наступному році, передбачає Гонтарєва.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх