У конфлікті навколо постачань газу Росія і Україна помітно просунулися вперед і близькі до досягнення компромісу, заявив в п'ятницю, 26 вересня, комісар ЄС з енергетики Гюнтер Еттінгер (Günther Oettinger).

До такого висновку він дійшов після проведених у Берліні консультацій, де були узгоджені основні параметри "зимового пакета", покликаного забезпечити надійне постачання Європи паливом до весни. За словами єврокомісара, Київ погодився протягом найближчих шести місяців платити по 385 доларів за тисячу кубометрів газу. Крім того, Україна висловила готовність оплатити рахунки російського монополіста "Газпрому", відзначає Deutsche Welle

Україна до кінця року перерахує Росії 3,1 мільярда доларів, з цієї суми два мільярди повинні бути переведені вже в жовтні. У зв'язку з цим, Єврокомісія звернеться до Міжнародного валютного фонду (МВФ) з проханням дати відповідні гарантії Україні, що відчуває серйозні фінансові проблеми. У відповідь Росія бере на себе зобов'язання після отримання двох мільярдів доларів і передоплати за майбутні місяці поставити по твердим цінами, як мінімум 5 мільярдів кубометрів газу. 

У Брюселі очікують, що підписання угоди може відбутися вже наступного тижня в ході чергової зустрічі представників Росії, України і Євросоюзу в Берліні.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх