Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо повідомив, що поставки російського газу в його країну скоротилися наполовину. "Сьогодні словацький імпортер газу SPP зареєстрував падіння обсягів поставок газу на 50 відсотків", - оголосив він на прес-конференції в Братиславі в середу, 1 жовтня.

Фіцо запевнив журналістів у тому, що недостача була негайно компенсована закупівлями за готівку на західних ринках. Він обіцяв, що SPP буде і надалі забезпечувати безперебійну поставку газу всім своїм клієнтам - від домашніх господарств до великих компаній. Фіцо також зазначив, що в разі необхідності Словаччина може отримувати газ в реверсному режимі з Чехії та Австрії. 

Раніше "Газпром" заявив, що скарги європейських споживачів на недопоставки газу стосуються лише додаткових обсягів, а контрактні зобов'язання концерн виконує повністю. "Газпром" також висловив готовність задовольнити додатковий попит європейських споживачів після того, як заповнить газом російські сховища. 

"Політична зброя" 

Роберт Фіцо, однак, висловив скептичне ставлення до поясненням "Газпрому". "Російська сторона говорить про технічні проблеми, про необхідність заповнення сховищ на зимовий період. ​​Я вже використовував цей вираз і використовую його знову: газ перетворився на інструмент політичної боротьби", - заявив словацький прем'єр, натякаючи на можливість помсти з боку Росії за реверсні поставки газу зі Словаччини в Україну. 

Фіцо, однак, підкреслив, що Словаччина має намір і надалі продовжувати реверсні поставки в Україну. "Ми виконуємо свої зобов'язання", - цитує слова словацького прем'єра Deutsche Welle.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх