Міністерство енергетики Росії повідомило про можливість відновлення експорту газу на Україну вже в жовтні. Про це заявив глава відомства Олександр Новак в понеділок, 6 жовтня, на зустрічі з главою уряду Дмитром Медведєвим. Стінограма засідання викладена на сайті кабінету міністрів РФ.

За словами Новака, "для нормального проходження осінньо-зимового періоду" Україні не вистачає близько 9-10 мільярдів кубометрів газу. "Це, звичайно, великий обсяг. Необхідно відновлювати поточні поставки, для того, щоб забезпечити нормальне проходження зими і баланс енергоспоживання в Україні, і, відповідно, надійні поставки європейським споживачам", - заявив міністр. 

Глава Міненерго підкреслив, що відновлення поточних поставок можливе тільки при виконанні Україною низки умов, які вже погоджені з Єврокомісією. Пропозиція Росії полягає в тому, що "Газпром" поставляє "Нафтогазу" 5 мільярдів кубометрів газу по системі take-or-pay після передоплати. Ще 5 мільярдів кубометрів газу Росія готова надати по системі додаткових заявок, якщо в України з'явиться така необхідність. "Газпром" може поставляти паливо за ціною 385 доларів за тисячу кубометрів, тобто із знижкою в 100 доларів.

Новак: Єврокомісія згодна на погашення боргів України за газ 

Крім того, Новак відзначив, що Єврокомісія готова гарантувати погашення українського боргу за російський газ в розмірі 3,1 мільярда доларів. "В даний час наша загальна пропозиція з Єврокомісією розглядається українською стороною. Ми чекаємо відповідь", - додав Новак. 

Раніше прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк заявляв, що Україні не вистачає 5 мільярдів кубометрів газу для нормального проходження зимового періоду. Глава "Нафтогазу" Андрій Коболєв в свою чергу стверджував, що Україна може зовсім обійтися без імпорту газу з РФ. При цьому представники України розраховують на зниження споживання газу всередині країни і реверсні поставки російського газу з ЄС, які "Газпром" вважає незаконними.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх