Українська влада відмовляється купувати російський газ по системі передоплати, як пропонує Москва. Про це в понеділок, 13 жовтня, повідомив міністр енергетики України Юрій Продан.

"Якщо ми починаємо оплачувати частково платежі, то нам потрібно повернутися до положень контракту, які визначають, що поставки газу відбуваються за фактом поставки, а не за передоплатою", - пояснив міністр.

Крім того, він зазначив, що Росія і Україна розходяться в думці про те, хто повинен підписати документ про відновлення поставок палива. У Києві вважають, що це мають бути НАК "Нафтогаз України" і "Газпром", тоді як в Москві пропонують підписувати документ на рівні міністрів енергетики двох країн і єврокомісара з енергетики. 

Заяви Продана про оплату газу за фактом поставки прокоментував голова комітету з міжнародних справ Держдуми Олексій Пушков, назвавши їх "безглуздими". 

Росія скоротила розмір першого траншу по українському боргу 

Між тим міністр енергетики Росії Олександр Новак заявив 13 жовтня на прес-конференції, що РФ знизила вимоги щодо українському боргу за газ, передає "Інтерфакс". Зокрема, якщо раніше Москва хотіла отримати від Києва по першому траншу 2 мільярди доларів, то тепер знизила цю цифру до 1,454 мільярда доларів. За словами Новака, ця сума відповідає заборгованості України за газ за листопад-грудень 2013 року. Міністр зазначив, що ця пропозиція вже схвалена Єврокомісією. 

Київ, у свою чергу, змінив свою пропозицію щодо постачання газу на майбутній зимовий період з 5 до 4 мільярди кубометрів. 

Україна, Росія і ЄС проведуть переговори щодо газової суперечки 21 жовтня в Берліні. Крім того, відновлення поставок палива буде обговорюватися на зустрічі президентів України і РФ Петра Порошенка та Володимира Путіна на саміті "Азія - Європа" 16-17 жовтня в Мілані. Росія припинила експорт газу в Україну в червні і вирішила перейти на систему передоплати. Для відновлення постачань РФ вимагала 3,9 мільярда доларів, з яких 2 мільярди - це борги за вже поставлене паливо, а 1,9 мільярда - передоплата за 5 мільярдів кубометрів газу на зимовий період. При цьому обидві сторони подали позови до Стокгольмського арбітражного суду. Україна вимагає визначити справедливу ціну на газ, а Росія має намір домогтися погашення боргів.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх