На газових переговорах в Брюселі у вівторок, 21 жовтня, Україні, Росії і ЄС не вдалося прийти до остаточного рішення в суперечці про ціну на російський газ для України і умови його поставок.

Сторони спробують прийти до компромісу на наступній зустрічі 29 жовтня, заявив єврокомісар з енергетики Гюнтер Еттінгер (Guenther Oettinger) на прес-конференції за підсумками тристоронніх переговорів. Тим не менш, він заявив, що був досягнутий прогрес і висловив надію, що сьогоднішні "важливі зрушення" приведуть до успіху переговорів наступного тижня, якщо їх учасники збережуть свою "добру волю". 

"Я очікую, що на наступному тижні ми повинні досягти згоди по "зимовому пакету", - сказав єврокомісар. Він повідомив, що сторони визначили, що стосовно поставок російського газу в рамках зимового пакета не застосуємо принцип бери або плати. 

За словами Еттінгера, Росія і Україна зійшлися на тому, що російський газ надходитиме на Україну до березня за ціною 385 доларів за тисячу кубометрів з обов'язковою передоплатою. Крім цього "​​Нафтогаз" зобов'язався до кінця 2014 року виплатити 3,1 мільярда доларів із суми загальної заборгованості, з яких 1,45 мільярда доларів Росія повинна отримати до кінця жовтня, повідомляє Deutsche Welle. 

Поки невідомо, звідки візьмуться гроші для передоплати поточних поставок 

"Я можу підтвердити, що ми в рамках наших фінансових програм виділяємо кошти, які через український бюджет можуть бути використані для закупівлі газу, - сказав Еттінгер. - У найближчі кілька днів ми будемо робити все, щоб наші українські друзі назвали конкретну суму платежу, яка може бути використана для оплати газу". 

Він також додав, що якщо "Нафтогаз" не в змозі платити, то європейська газова компанія могла б в якості посередника купити газ і продати його Нафтогазу, пише агентство "Інтерфакс". 

Російський міністр енергетики Олександр Новак заявив, що ні Україна, ні Єврокомісія поки не підтвердили джерела фінансування поточних поставок.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх