Глава російського концерну "Газпром" Олексій Міллер відкинув пропозиції Євросоюзу щодо врегулювання газової суперечки між Москвою і Києвом. Він, зокрема, заявив, що "Газпром" не застосовуватиме взаємозалік, який передбачає транзитну передоплату в рахунок оплати поставок газу в Україну.

"Такі варіанти не розглядаються. Так званий взаємозалік - це фактично кредитування Газпромом Нафтогазу. Йдеться знову про те, що "Газпром" повинен зробити передоплату за майбутні послуги по транзиту. Ми на себе нових зобов'язань по фінансуванню України брати не будемо", - заявив Міллер в інтерв'ю телеканалу Росія 24, що транслювався в ніч на середу, 22 жовтня. 

Ні європейським посередникам 

Глава "Газпрому" також категорично відкинув пропозицію Євросоюзу про залучення європейського посередника на той випадок, якщо "Нафтогаз" не зможе платити за російськими рахунками. Ця ідея полягає в тому, що якщо "Нафтогаз" виявиться неплатоспроможним, то російський газ закуповувала б одна з європейських компаній з метою його подальшого перепродажу Україні. 

Олексій Міллер, проте, заявив, що такий варіант також розглядатися не може. "Весь газ, який постачається до Європи, поставляється за контрактами, де пункти здачі знаходяться за межами України. Те, що стосується потребам самої України, у нас є діючий контракт, в рамках якого ми працюємо і будемо працювати", - підкреслив глава "Газпрому". 

Напередодні представники Росії та України, в ході зустрічі в Брюселі, не змогли остаточно домовитися про постачання газу в Україну в осінньо-зимовий період. В зустрічі брав участь комісар ЄС з енергетики Гюнтер Еттінгер (Günther Oettinger).

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх