Сьогодні, 30 жовтня відбулось засідання уряду України, на якому, Арсеній Яценюк, нинішній прем'єр-міністр України заявив, що в формулі за якою буде визначатись ціна на газ для України буде враховуватись ціна на нафту.

Таким чином, ціна, як повідомив Яценюк, складе в останньому кварталі 2014 378 доларів за 1000 кубометрів, а в першому кварталі 2015 року - 365 доларів. Міністерство енергетики РФ підтвердило, що ці ціни передбачені формулою контракту між "Газпромом" і "Нафтогазом". 

За словами українського прем'єра, Київ і Євросоюз домовилися про те, що Єврокомісія виступить "гарантом виконання зобов'язань Росії за справедливу ціну", "якщо РФ буде впливати на порядок ціноутворення і знову намагатися поставити ціну в 500 доларів". В цьому випадку передбачений також "механізм компенсації підвищення ціни, якщо така ціна не відповідатиме тристоронньому протоколу між ЄС, Україною і Росією", - заявив Яценюк, зазначивши, що підписання такого документа можливе тільки на тристоронньому рівні. 

Поставлений раніше газ буде сплачений за ціною 268 тисяч доларів за 1000 кубометрів, підкреслив глава українського уряду. При цьому він повідомив, що в України є всі необхідні кошти, щоб закрити рахунки за вже поставлений газ. "На наших рахунках є 3,1 млрд доларів, як фінансова допомога МВФ і ЄС. Перший транш оплати - 1,45 млрд доларів - буде здійснено в максимально стислі терміни, відразу після підписання протоколу. Залишок в обсязі 1,65 млрд доларів - буде здійснено до кінця поточного року ", - сказав Яценюк.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх