Росія і Україна в четвер, 30 жовтня, погодили тимчасову ціну на газ зі знижкою 100 доларів. Про це повідомив єврокомісар з енергетики Гюнтер Етінгер (Günther Oettinger) в ході прес-конференції, що відбулася в Брюселі після тристоронніх переговорів між представниками РФ, України і ЄС.

Відповідний договір був підписаний міністром енергетики Росії Олександром Новаком, його українським колегою Юрієм Проданом і Гюнтером Етінгером з боку ЄС. Крім того, глави "Газпрому" і "Нафтогазу" Олексій Міллер і Андрій Коболєв підписали додаткову угоду до договору 2009 року, в якому обумовлені технічні питання, пов'язані з реалізацією досягнутих на міністерському рівні домовленостей. 

Прийнята угода про ціну на паливо буде діяти з листопада 2014 до березня 2015 року. Як зазначив Новак, в листопаді-грудні 2014 року вартість газу для України з урахуванням наданої знижки становитиме близько 378 доларів за тисячу кубометрів. Ціна в першому кварталі буде залежати від цін на нафту (довгострокові контракти "Газпрому" залежать від нафтових котирувань). Крім того, до березня для України не застосовуватиметься режим "бери-або-плати" (take-or-pay), при якому покупець оплачує зазначені в контракті обсяги газу незалежно від того, обрані вони в дійсності. 

Новак озвучив умови поновлення поставок газу 

Російський міністр Новак заявив також, що Україна підтвердила наявність коштів для оплати запрошуваних в поточному році 4 мільярдів кубометрів газу. Він підкреслив, що умовами відновлення постачань блакитного палива є передоплата і погашення частини боргу "Нафтогазу". В ході переговорів було досягнуто згоди, що до кінця поточного року Україна поверне 3,1 мільярда доларів із загального боргу в розмірі 5,3 мільярда, який накопичився з листопада 2013 року. Перший транш у розмірі 1,45 мільярда повинен бути переведений в найближчі дні і покриє борг за листопад-грудень 2013 року. Другий транш в розмірі 1,65 мільярда доларів повинен бути переведений до кінця 2014 року. Ця сума відповідає заборгованості України по газу з квітня по червень 2014 року. 

Росія припинила поставки газу на Україну в червні 2014 року і перевела розрахунки з Києвом на режим передоплати. При цьому обидві сторони звернулися до Стокгольмського арбітражного суду. Україна вимагає переглянути ціну на російський газ, встановлену договором від 2009 року на рівні 485 доларів за тисячу кубометрів. Росія, в свою чергу, вимагає повернути борги "Нафтогазу".

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх