Росія не заплатила за транзит газу в Європу через Україну за вересень та жовтень поточного року. Про це повідомив президент України Петро Порошенко у телефонній розмові з канцлером Німеччини Ангелою Меркель, вчора, 7 листопада, - таке повідомлення з'явилося в прес-релізі адміністрації президента.

У відповідь на таку заяву президента України, представник "Газпрому" Сергій Купріянов повідомив, що оплата з російської сторони не пройшла тільки через те, що є розбіжності в ціні на блакитне паливо від якої в кінцевому результаті вираховується ціна на транзит газу.

Скоріш за все обидві сторони бояться, що якщо визнають ціну, то прийдеться визнавати контракт за яким вона утворилася. Нагадаємо, що на даний момент у Стокгольмському арбітражному суді знаходиться позови України і Росії у питаннях ціни на газ між цими країнами.

Також, сторонам вдалось недавно підписати тимчасову угоду, що діє з листопада 2014 року по березень 2015 року. В угоді російська сторона погодилась дати знижку на газ в 100 доларів при умові, що українська сторона погасить усі заборгованості по газу. Однак, ціна зі знижкою на газ, що дала Росія навіть вища за ту, що якби Україна брала газ у Європи реверсом. Як такої знижки фактично немає, відзначає "Наші News", враховуючи, що ціна на транзит з Росії в Україну повинна бути набагато нижчою ніж ціна за транзит у Європу. Це виключно політичний інструмент Кремля.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх