Вперше після Революції Гідності до Києва завітав шахматний король Гарі Каспаров. На прес-конференції, 4 грудня, в четвер 13-кратний чемпіон світу з гри в шахмати ділиться своїми політичними поглядами про ситуацію в Україні, про майбутнє Криму та прогнозує дії "кремлівського маньяка".

Свою промову він почав з того, що як не парадоксально, але він сьогодні веде діалог з журналістами на російській мові, яка на думку російських чинновників сильно утискається в Україні.

Володимира Путіна Каспаров називає диктатором, який любою ціною бажає залишитись при владі. Так, як ситуація всередині самої Росії погіршується, збільшується економічна криза, то єдиною козирною картою керманича Кремля є зовнішній ворог і ведення більш жорсткішої і агресивнішої зовнішньої політики. Тобто, в своїх бідах Путін продовжує звинувачувати весь світ.

Ототожнює Путіна Каспаров з Гітлером, а його ідеологію прирівнює до фашистської. Гітлер вважав, що його особиста катастрофа стане крахом Німеччини, нагадує Каспаров. А зараз є дуже популярними лозунги, що Росія - це Путін. Дуже небезпечним є те, що психоз, яким вже заразилось найближче оточення диктатора не охопив всю націю. Суттєвою різницею між Гітлером та Путіним є наявність ядерної зброї в останнього.

Диктатуру Кремля Гарі вважає не вічною. Її крах можлививо почнеться з протестів в самій Москві. Основною причиною може стати падіння рівня життя середнього класу, прогнозує він. Тому процес зміни влади може стати непередбачуваним.

На запитання чи можна порівняти ситуацію в світі з його професією, відповідає,- ні. В шахматах є чіткі та суворі правила. А тут один гравець порушує всі правила гри. На його думку, на даний момент всі західні партнери "карти скидають". Каспаров переконаний, що політикою умиротворення, диктатора не зупинити. Навпаки, відчуваючи слабкість, він думає, що може захопити все. Тому Каспаров є прихильником жорстких санкцій проти Кремля, які мають торкнутись навіть пересічного громадянина.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх