Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк впевнений, що рано чи пізно Крим буде повернений Україні. Таку думку він висловив на прес-конференції у вівторок, 30 грудня в Києві. "Швидкої і простої відповіді, як повернути Крим, зараз не існує, - сказав Яценюк. -

Якщо Господь Бог нам допоможе, ще при нас всіх, ми повернемо контроль над Кримом. Якщо ні, так це зроблять наші діти чи внуки". При цьому глава українського уряду підкреслив, що анексований Росією півострів залишається українською територією.

Що стосується відносин з РФ, то, за словами Яценюка, вона "в найкоротшій перспективі вийде з числа основних торгівельних партнерів України". Прем'єр послався на те, що країна "ніколи не виконувала і не виконує жодної двосторонньої угоди, у тому числі в економічній сфері".

Імпорт електроенергії з Росії без посередників

Умовою імпорту електроенергії з Росії Яценюк назвав прямий контракт між державними компаніями без участі посередників. За його інформацією, український міністр енергетики та енергетичні компанії ведуть переговори про укладення прямого контракту про постачання газу між "Укренерго" та "Інтер РАО".

За прогнозами прем'єр-міністра, ціна на російський газ для України може знизитися до 340 доларів за тисячу кубометрів у першому кварталі 2015 року.

У зв'язку з цим Яценюк заявив про намір прискорити перехід на ринкову ціну газу для жителів України. "Нам треба змінити графік і прискорити темпи приведення вартості природного газу та послуг "Теплокомуненерго" до ринкового рівня", - заявив Яценюк. За словами прем'єра, державні субсидії на всі енергоресурси для незахищених верств населення збережуться. Вони будуть виплачуватися за рахунок зекономлених коштів від дотування "Нафтогазу", пояснив глава українського уряду.

Диверсифікація поставок енергоресурсів

Крім цього прем'єр-міністр повідомив на прес-конференції про готовий до підписання договір, 30 грудня в Брюсселі, між українським держпідприємством "НАЕК" Енергоатом "і транснаціональною компанією Westinghouse Electric Company про збільшення поставок ядерного палива на українські АЕС. За словами Яценюка, це є черговим кроком по диверсифікації поставок енергоресурсів в Україну.

Глава уряду висловив впевненість в отриманні нових кредитів від Міжнародного валютного фонду (МВФ), однак вказав, що для цього владі доведеться коригувати державний бюджет.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх