У телефонній розмові з президентом України Петром Порошенком, яка відбулася у понеділок, 22 вересня, федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель (Angela Merkel) підкреслила необхідність повного виведення російських солдат з території України.

Як повідомляє представник відомства канцлера ФРН Штеффен Зайберт (Steffen Seibert), Меркель також зазначила, що для дотримання режиму припинення вогню необхідний ефективний контроль над російсько-українським кордоном. 

Водночас Меркель висловила занепокоєння у зв'язку з "триваючими порушеннями режиму припинення вогню сепаратистами", пише Deutsche Welle. Канцлер ФРН також привітала останні домовленості про дотримання режиму припинення вогню і прийняття Верховною радою законів про особливий статус деяких регіонів східної України і про часткову амністію для учасників подій на сході України. 

Президент України і канцлер ФРН обговорили можливість виділення Україні нової макроекономічної допомоги ЄС 

Прес-служба президента України повідомляє, що Порошенко і Меркель в ході телефонної розмови погодилися, що "після виконання положень Мінського протоколу про мирне врегулювання від 5 вересня і Меморандуму від 19 вересня всіма сторонами можна констатувати прогрес у мирному врегулюванні". Лідери двох країн перерахували умови виконання домовленостей усіма сторонами: "двостороннє дотримання режиму припинення вогню, виведення російських військ, звільнення заручників, а особливо, контроль над українсько-російським кордоном, створення буферної зони і встановлення в цьому районі дієвого спостереження та верифікації ОБСЄ".

Прес-служба українського президента також повідомляє, що Порошенко і Меркель обговорили можливість виділення Україні третього траншу макроекономічної допомоги Євросоюзу.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх