Євросоюзу доведеться подумати про зміну енергетичної політики в середньостроковій і довгостроковій перспективах, якщо Москва продовжить зневажати основоположні цінності, заявила федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель (Angela Merkel).

У той же час метою Європи не є повне позбавлення від залежності від російських енергетичних ресурсів, зазначила Меркель після зустрічі з прем'єр-міністром Фінляндії Александером Стуббом, що відбулася в Берліні в понеділок, 29 вересня. 

На думку канцлера ФРН, "є хороші причини, щоб продовжувати енергетичне партнерство з Росією", повідомляє Deutsche Welle. Співпраця РФ і ЄС в енергетичній сфері відповідає обопільним інтересам, зазначила Меркель. У той же час вона нагадала, що країни ЄС різною мірою залежать від російського газу. 

Меркель: Ще далеко до послаблення санкцій щодо Росії 

На тлі подій в Україні глава німецького уряду не вважає зараз можливим ослаблення або скасування санкцій Євросоюзу стосовно РФ. "На жаль, ми ще далекі від цього", - заявила Меркель, зазначивши, що, зокрема, минулі вихідні показали, що ситуація на сході України нестабільна. 

Контроль над україно-російським кордоном, а також проведення на сході України вільних виборів під наглядом ОБСЄ та узгоджених з владою в Києві є, на думку Меркель, "мінімальними передумовами для того, щоб задуматися про скасування санкцій". Крім того, необхідно переконатися в тому, що Москва більше не пред'явить територіальних претензій до інших країн, підкреслила канцлер ФРН.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх