Застосування Угоди про асоціацію України та ЄС буде проводитися в два етапи, повідомляється на сайті Ради ЄС у понеділок, 29 вересня. Застосування розділу угоди, який стосується торгових питань, а також створення зони вільної торгівлі, відкладається до 1 січня 2016 року.

Дане рішення Рада ЄС ухвалила відповідно до домовленостей, які представники ЄС, України і Росії досягли 12 вересня в Брюселі. 

У той же час, наголошується в повідомленні, тимчасове застосування більшої частини угоди про асоціацію розпочнеться з 1 листопада. Зокрема, мова йде про положення, які стосуються правосуддя, свободи та безпеки, включаючи боротьбу зі злочинністю і корупцією, а також розширення співробітництва в різних секторах економіки на основі зближення з нормативно-правовою базою ЄС та фінансового співробітництва. 

Рада ЄС внесла зміни у графік тимчасового застосування частин угоди про асоціацію після консультацій з українською стороною, а також "як частина загальних зусиль, спрямованих на всеохоплюючий мирний процес в Україні". Паралельно в Раді ЄС представили пропозиції щодо розширення торговельних преференцій для України в ЄС. В даний час в країнах Євросоюзу продовжується процес ратифікації угоди, що необхідно для його вступу в силу, наголошується в офіційному повідомленні.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх