Німецькі повітряні десантники з бази Зеєдорф у федеральній землі Нижня Саксонія допомагатимуть Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) контролювати дотримання перемир'я на сході України. Про це в п'ятницю, 3 жовтня, повідомляє Deutsche Welle.

Представник міністерства оборони ФРН підтвердив це повідомлення. 

Видання, посилаючись на документи міністерства оборони ФРН для внутрішнього користування, повідомляє, що всього в місії на Україні планується задіяти 200 німецьких солдатів. 150 з них будуть контролювати ситуацію в районі кризи за допомогою безпілотних літальних апаратів типу Luna, наявних на озброєнні бундесверу. Ще 50 військовослужбовців охоронятимуть спостерігачів ОБСЄ. 

Буде потрібна згода бундестагу 

Рішення про те, як саме буде контролюватися режим припинення вогню в Україні, прийматиме ОБСЄ. Якщо ця організація вирішить задіяти в місії німецькі безпілотники, то німецькі повітряні десантники будуть готові виконати покладену на них задачу. Вони будуть супроводжувати місію в уніформі з нашивками ОБСЄ, але зі зброєю. Міноборони ФРН вважає, що участь збройних солдатів бундесверу в місії на Україні потребують згоди бундестагу. 

Міністр оборони ФРН Урсула фон дер Ляйен (Ursula von der Leyen) в інтерв'ю Bild повідомила, що "спільна доповідь Німеччини та Франції на предмет того, як ми можемо допомогти ОБСЄ в її важливій мирній місії, в ці дні буде представлений на розгляд організації". Лише після цього, за її словами, будуть обговорені конкретні деталі майбутньої місії в Україні. "Наша спільна мета - домогтися того, щоб ситуація на сході України стабілізувалася і переросла в мирний процес", - резюмувала глава німецького оборонного відомства. 

Особиста домовленість глав урядів ФРН і Франції 

Газета Bild відзначає, що запланована операція бундесверу в Україні - наслідок німецько-французької ознайомчої місії, проведеної на сході України в середині вересня. Тоді експерти обох сторін дійшли висновку, що перемир'я між українською армією і сепаратистами можна контролювати за допомогою безпілотників лише в тому випадку, якщо необхідний для цього персонал буде перебувати під охороною озброєних солдатів. 

Домовленість про співпрацю між Францією і Німеччиною в цьому питанні була досягнута особисто лідерами цих двох країн. В кулуарах саміту НАТО в Уельсі президент Франції Франсуа Олланд і канцлер ФРН Ангела Меркель (Angela Merkel) домовилися надати сприяння ОБСЄ в справі контролю за дотриманням перемир'я на сході України.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх