Спостережна місія Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) в Україні буде продовжена ще на шість місяців. Про це в середу, 8 жовтня, на прес-конференції в Одесі заявив спікер спеціальної моніторингової місії організації Майкл Боцюрків.

"Наша місія продовжена ще на 6 місяців, це рішення всіх 57 країн-учасниць місії. В нашому мандаті - два основних моменти: спостерігати й інформувати країни-учасниці про результати наших спостережень, а також полегшувати діалог", - цитує представника ОБСЄ агентство УНІАН

Він додав, що члени місії також спостерігають за гуманітарною ситуацією з переселенцями зі сходу країни, а також вирішують питання, пов'язані з безпекою і правами людини. За словами заступника голови спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Олександра Хуга, місія може бути розширена до 500 чоловік. "Більшість, 350 з 500, направлять на схід країни. Я хочу підкреслити, що спостережна місія буде продовжена по всій Україні", - зазначив Хуг. 

Вантажівки вивозять до Росії вугілля 

В останньому звіті спостерігачів місії ОБСЄ, які базуються на російських прикордонних пунктах пропуску "Гуково" і "Донецьк" в Ростовській області, зафіксований факт перевезення вантажівками вугілля із Луганської області на територію Росії. Починаючи з 1 жовтня, відзначається в документі, щодня кордон перетинають від 5 до 12 навантажених вантажівок. "Як заявив місцевий робітник, вантажівки транспортують вугілля з України до Росії, оскільки залізничні колії зруйновані і знаходяться в неробочому стані", - зазначено в повідомленні.

Крім того, спостерігачі зафіксували, що протягом тижня кількість людей у військовій формі, які щодня перетинали кордон, збільшилася з 372 чоловік до 555. "Серед них велика кількість осіб, що називають себе російськими козаками", - наголошується в документі. При цьому спостерігачі не зафіксували, щоб хтось із цих людей транспортував зброю.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх