Президент України Петро Порошенко не поїде на саміт СНД, який проходитиме 10 жовтня в Мінську. Про це в четвер, 9 жовтня, повідомив помічник президента Росії Юрій Ушаков, передає "Інтерфакс".

За словами Ушакова, рівень представництва України поки уточнюється. "Дзвонив Зурабову, але щось не отримав чіткої відповіді. Хтось буде, а хто незрозуміло. Може бути, посол", - додав помічник російського президента. 

Пізніше міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що, швидше за все, на саміті в Мінську країну представлятиме посол в Білорусії Михайло Єжель. "Він формально прийме участь в цьому засіданні, але в значній мірі це питання буде вирішене до завтрашнього дня", - цитує слова Клімкіна агентство УНІАН. Сам Михайло Єжель не зміг відповісти на питання журналістів, хто представлятиме Україну на саміті СНД.

Україна юридично не є членом СНД, а має статус спостерігача і держави-​​співзасновника, оскільки влада досі не ратифікувала статут організації. У 2011 році країна приєдналася до зони вільної торгівлі СНД. В березня 2014 року влада України заявили про вихід із Співдружності, однак за минулі півроку, як повідомляють українські ЗМІ, переглянули своє рішення, порахувавши його економічно невигідним. 

Порошенко може зустрітися з Путіним в Мілані 

Зустріч президентів Росії та України може відбутися на форумі "Азія - Європа" (ASEM) в Італії. Про це повідомив 9 жовтня заступник голови адміністрації президента України Валерій Чалий. "Не виключаємо, що наступна зустріч саме в нормандському форматі може відбутися в Мілані 16-17 жовтня", - пояснив Чалий. "Нормандський формат" передбачає чотиристоронню зустріч глав РФ, України, Франції та Німеччини. Зустріч у такому складі відбулася 6 червня у Франції під час заходів, присвячених святкуванню 70-річчя висадки союзників у Нормандії. 

Помічник президента РФ Юрій Ушаков також підтвердив можливість зустрічі лідерів РФ і України в Мілані. "Ми цим займаємося. Йде опрацювання контактів, не виключений і так званий "нормандський формат", - пояснив Ушаков. 

Тим часом прес-секретар італійського головування в Раді ЄС Константино Даванцо не зміг підтвердити агентству УНІАН, що український лідер візьме участь в ASEM.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх