Президент України Петро Порошенко розраховує протягом найближчого часу домогтися повного припинення вогню на Донбасі. Про це він заявив у неділю, 12 жовтня, в зверненні до українського народу. За його словами, після встановлення перемир'я "почнеться створення буферної зони".

"Це зробить неможливим обстріл бойовиками населених пунктів Донбасу і принесе довгоочікувану безпеку мирним жителям", - йдеться в зверненні, опублікованому на сайті президента України. 

Глава держави зазначив, що українські силовики "змогли зупинити по всьому фронту наступ ворога". При цьому Порошенко підкреслив, що військовим довелося стримувати не найманців, а добре навчені підрозділи регулярної армії сусідньої країни". На думку президента, успіх української сторони в бойових діях став для Москви "вагомим аргументом на користь миру". 

Порошенко оголосив про свій швидкий візит до Мілана де відбудуться непрості переговори з президентом Росії Володимиром Путіним. Український лідер додав, що після повного припинення вогню, виведення російських військ і техніки, встановлення контролю над кордоном - "відкриється зрозумілий і необхідний шлях до політичного врегулювання". 

Крім того, президент України повідомив, що Організація з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) погодилася на його прохання про збільшення кількості міжнародних спостерігачів на Донбасі. ОБСЄ готова відправити на схід України до півтори тисячі співробітників.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх