В рамках форуму "Азія - Європа" (АСЕМ) вперше за останні місяці відбудуться переговори на вищому рівні за участю лідерів Росії, України, а також ряду європейських держав і США.

Напередодні саміту в Мілані, який починається в четвер, 16 жовтня, західні політики узгодили свою позицію під час відеоконференції, повідомляє Deutsche Welle

Канцлер ФРН Ангела Меркель (Angela Merkel), президенти США і Франції Барак Обама і Франсуа Олланд, а також прем'єр-міністри Великобританії та Італії Девід Кемерон і Матео Ренці зійшлися в думці про те, що зустріч з президентами РФ і України представляє собою шанс досягти прогресу в політичному врегулюванні української кризи. 

Західні лідери знову закликали до повного припинення вогню на сході України. Організація з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) повинна вести спостереження за україно-російським кордоном, а всі військовополонені повинні бути звільнені, заявили учасники відеоконференції. 

Зустрічі багатосторонні і двосторонні 

Зустріч західних політиків з Володимиром Путіним і Петром Порошенком відбудуться вранці 17 жовтня. Крім лідерів РФ, України, Німеччини, США, Франції і Великобританії в ній будуть брати участь керівники Євросоюзу. 

На саміті АСЕМ, крім того, заплановано низку двосторонніх зустрічей, спрямованих на врегулювання українського конфлікту. Зокрема, 16 жовтня пройдуть переговори Путіна і Меркель, а також Порошенка і Ренці. В рамках саміту також має відбутися зустріч Путіна і Порошенка, про яку раніше повідомили в Москві та Києві.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх