Робін ван Персі і Арьєн Роббен забили на двох чотири голи і вщент розгромили чемпіонів світу. Діючі чемпіони світу почали кампанію з захисту свого титулу з розгромної поразки від збірної Нідерландів, повідомляє uefa.com.

Коли Хабі Алонсо реалізував пенальті і зробив рахунок 1:0 на користь Іспанії, в пам'яті сплив фінал ЧС-2010 між цими ж суперниками. Але якщо тоді таким був фінальний результат, то на цей раз з 1:0 все тільки почалося. Ще до перерви Робін ван Персі відновив рівновагу, а після перерви Арьєн Роббен вивів голландців вперед - 2:1, Стефан де Врей забив третій, ван Персі обікрав Ікера Касільяса і оформив дубль, а потім свій другий м'яч провів і Роббен.

Якщо фінал 2010 року тривав у в'язкій боротьбі практично без моментів, то цей поєдинок вийшов не в приклад більш відкритим. Вже на восьмій хвилині Роббен вивів Уеслі Снейдера на ударну позицію, але плеймейкер на швидкості не зміг направити м'яч точно в кут, і Касільяс встиг підняти руку. Потім іспанці, провернувши типову для себе комбінацію, відкрили рахунок. Хаві Ернандес вивіреною передачею кинув у штрафний Дієго Косту, і де Врей в підкаті зачепив натуралізованого бразильця за опорну ногу. Хабі Алонсо чітко реалізував пенальті, пробивши у нижній кут.

Незабаром ще одна феноменальна передача розрізала оборону помаранчевих, що грали в синій формі. Цього разу Давид Сільва зіграв "в стінку" з Андресом Інієстою і намагався перекинути м'яч через Яспера Сіллессен, але голкіпер "Аякса" дотягнувся і врятував команду. Через кілька секунд рахунок уже був рівним. Дейлі Блінд майже від центральної лінії закинув м'яч у штрафну "ла рохі", і ван Персі головою по високій дузі відправив його Касільясу "за комір".

Через вісім хвилин після перерви голландці і зовсім вирвалися вперед. Блінд завантажив ще один найточніший навіс за спину захисникам, Роббен прийняв пас, на замаху прибрав Жерара Піке і вколотив м'яч у сітку. Третій гол теж не змусив себе чекати. Спочатку ван Персі потрапив у поперечину, а потім де Врей з самої лінії воріт вразив ціль після подачі Снейдера зі штрафного. Біди Касільяса на цьому не скінчилися. Спочатку ван Персі обікрав першого номера іспанців, занадто далеко відпустив від себе м'яч, і вразив порожні ворота. А потім Роббен виграв у Серхіо Рамоса забіг на півполя і, посадивши Касільяса на газон дриблінгом, довершив розгром - 5:1.