Збірна США була в кроці від виходу в плей-офф чемпіонату світу, але на п'ятій доданій хвилині Сілвестр Варела вразив ворота американців. Цим голом Варела зберіг для Португалії шанси на вихід з групи G.

Після розгромної поразки на старті від німців (0:4) тренер португальців Паулу Бенту зробив чотири заміни у стартовому складі, і всі вони були вимушеними. Воротар Бету, захисник Андре Алмейда і форвард Елдер Поштіга зайняли місця травмованих Руя Патрісіу, Угу Алмейди і Фабіу Коентрау, а Рікарду Кошта вийшов замість дискваліфікованого Пепе.

Незважаючи на масову міграцію, європейці відкрили рахунок вже на п'ятій хвилини і повинні подякувати за це Джеффу Кемерону. Намагаючись перервати навіс, захисник зрізав м'яч на дальню штангу під удар Нані з близької дистанції, і вінгер "Манчестер Юнайтед" не підвів.

Потім спіймав кураж Роналду зробив сольний прохід і видав шикарну передачу на інший фланг Нані, однак той не зміг переграти Тіма Ховарда. Потім Нані влучив у штангу, м'яч відскочив до ніким не прикритого Едера, але голкіпер "Евертона" якимось дивом встиг зреагувати і заблокував удар.

В другому таймі замість Андре Алмейди на поле вийшов Вілльям Карвалью, хоча близький до мети був інший резервіст збірної Португалії. На 48-й хвилині Едер із забійної позиції пробив вище. У американців же небезпечний момент створив Фабіан Джонсон, який видав чудову передачу з правого флангу на вільного Бредлі. Бету було вже вимкнуто з гри, і м'яч зі "стрічки" виніс Рікарду Кошта.

Втім, на 64-й хвилині підопічні Юргена Клінсманна таки відновили рівновагу. Після розіграшу кутового м'яч потрапив до півзахисника "Бешикташа" Джонсу, який потужним ударом з-за меж штрафного не залишив жодних шансів Бету.

Мейрелеш міг знову вивести португальців вперед, проте в черговий раз показав клас Ховард. Американці не захотіли зупинятися на досягнутому, і незабаром Демпсі грудьми замкнув подачу Кайла Бекермана - 2:1. Дружина Паулу Бенту кинулася рятувати матч. У кінцівці двічі не потрапив у ворота з "другого поверху" Роналду. Здавалося, що вже нічого не змінити, та все ж, форварду "Реала" вдалося зробити навіс, який майстерно замкнув Варела.

Проте португальці відстають від збірних США та Німеччини на три очки, а тому залежать від результату очної зустрічі лідерів. Нічия між ними поставить хрест на амбіціях команди Бенту, а й при іншому результаті Португалії треба перемагати Гану з максимально можливою різницею в рахунку.