Нідерланди перемогли Бразилію з рахунком 3:0 і посіли третє місце на чемпіонаті світу з футболу. Матч відбувся ввечері в суботу, 12 липня, в Бразиліа, у "втішному фіналі" голандці вже на самому початку зустрічі повели в рахунку - на 3-й хвилині Робен ван Персі чітко реалізував пенальті, призначений за фол проти Ар'єна Робена.

А через 14 хвилин швидка атака збірної Нідерландів завершилася точним ударом захисника Дейлі Блінда. Всі спроби господарів ЧС-2014 "розмочити" рахунок не увінчалися успіхом. А на 1-й доданій до основного часу матчу хвилині після флангового пасу у штрафну відзначився півзахисник Жоржиньо Війнальдум, довівши справу до розгрому.

Оскільки учасники фіналу чемпіонатів світу з футболу отримують золоті та малі золоті медалі, збірна Нідерландів стала срібним призером ЧС-2104, а бразильцям дісталася "бронза". Правда, бразильці можуть у своїй невдачі звинуватити алжирського арбітра Джамеля Хаймуді. В епізоді з призначенням пенальті він не помітив, що фол проти Робена стався за межами штрафної площадки. А в ситуації з другим взяття воріт головний суддя не зафіксував очевидне положення "поза грою" у голландців.

Фінальний матч ЧС-2014 відбудеться 13 липня в Ріо-де-Жанейро. На поле вийдуть збірні Німеччини і Аргентини.