В американському Ірвіні завершився чемпіонат США з плавання, головною подією якого став виступ 18-кратного олімпійського чемпіона Майкла Фелпса, котрий повернувся в спорт після дворічної перерви. Багаторазовий чемпіон і рекордсмен світу залишився без перемог, але виконав основну задачу: відібрався на майбутній чемпіонат країн Тихоокеанського регіону в двох видах програми.

Після свого повернення у великий спорт Майкл Фелпс вже встиг виступити на декількох менш великих турнірах в США. Однак саме національний відбір на чемпіонат країн Тихоокеанського регіону, який проходив в минулий уікенд в Ірвіні, став першим по-справжньому серйозним випробуванням для багаторазового рекордсмена світу.

На чемпіонаті США Фелпс замахнувся на чотири види програми: 100 м батерфляєм, 100 м на спині та 100 м вільним стилем, а також 200 м комплексом. Він двічі був близький до перемоги: на 100-метрівці батерфляєм, своїй коронній дистанції, Фелпс поступився переможцю всього 0,01 секунди, а на 200-метрівці комплексом програв давньому суперникові Райану Лохте трохи більше п'яти сотих секунди.

При цьому саме Фелпсу зараз належить найкращий результат сезону в світі на «сотні» батерфляєм, показаний в Ірвіні на попередній стадії змагань, а також третій час у світі на дистанції 200 м комплексом. У двох цих видах програми він відібрався на згаданий Pan Pacific Championships.

Будь-якому іншому плавцеві цього вистачило б за очі. Але коли мова йде про Фелпса, ставки, зрозуміло, зовсім інші. Сам спортсмен і його багаторічний тренер Боб Боуман ясно дали зрозуміти, що віддають собі в цьому звіт, і аж ніяк не намагалися зобразити задоволення від показаних в Ірвіні результатів.

«Я не хочу миритися з поразкою, неважливо, одну соту я програв або 5 секунд, - заявив Фелпс. - Ці другі місця - те, що буде мотивувати і гнати мене вперед протягом наступного року і, сподіваюся, приведе на чемпіонат світу - 2015».