Брюсель і Тбілісі різко розкритикували підписаний договір між Росієї та самопроголошеною і ніким не визнаною Абхазією. Підписаний договір про співпрацю і партнерство був першим документом після анексії Росією Абхазії і який по суті є кроком до фактичної анексії регіону Абхазії.

За словами верховного представника ЄС із зовнішньої політики та безпеки Федеріки Могеріні, підписана домовленість порушує суверенітет і територіальну цілісність Грузії, а також протирічить міжнародному праву і міжнародним зобов'язанням Росії від 12 серпня 2012 року.

Брюсель вважає, що цей договір негативно вплине на стабілізацію ситуації у сфері безпеки в цьому регіоні. Таку заяву, вчора, 24 листопада, розповсюдили в Брюселі.

Президент Грузії Георгій Маргелашвілі, також, засудив підписання цього договору і заявив, що такий крок Москви створює умови для загрози в південному Кавказі, а також заводить в безвихід усі спроби нормалізувати відносини з Росією зі сторони Грузії. Він також додав, що цю проблему слід обговорити на Раді Безпеки ООН, на форумах ОБСЄ, ЄС та НАТО.

Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що НАТО ніколи не визнає цього договору та закликав вивести російські війська з території Грузії.

Путін натомість висловився про те, що Росія створить усі умови для того, щоб Абхазія змогла забезпечити безпеку на кордоні та створити сприятливі торгівельно-економічні відносини для подальшого розвитку.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх