Генсек НАТО Єнс Столтенберг під час свого виступу в Брюселі звинуватив Росію в підриві євроатлантичної безпеки.

"Агресивні дії Росії підірвали євроатлантичну безпеку.

Ми бачимо нарощування значною військової потужності на Україні і навколо неї, передачу сепаратистам великих партій російських сучасних озброєнь, обладнання та військового персоналу. Ми також спостерігаємо значне збільшення військової активності Росії в Європі та за її межами", - заявив Столтенберг на щомісячній прес-конференції в Брюселі в понеділок, 1 грудня.

Глава Північноатлантичного альянсу вказав, що на саміті в Уельсі країни НАТО рішуче підтримали суверенітет, незалежність і територіальну цілісність України. Зазначивши, що "народ України ясно висловився за демократію, єдність і європейську інтеграцію", Столтенберг обіцяв, що НАТО підтримуватиме Україну на обраному нею шляху.

Він також нагадав, що в Уельсі було прийнято рішення про створення трастових фондів для надання допомоги Києву в проведенні реформ у сфері оборони і ці фонди почнуть роботу найближчим часом. Фонди створюються в сферах командування і контролю, логістики та кібероборони.

Створюється контингент сил швидкого реагування

На прес-конференції Столтенберг також повідомив, що вже наступного року почне діяти тимчасовий контингент сил швидкого реагування НАТО для боротьби з новими викликами в Європі та інших регіонах світу. Війська для цього контингенту погодилися надати Німеччина, Норвегія та Нідерланди.

За словами Столтенберга, створення цих сил - проміжна міра перед тим, як в 2016 році за рішенням саміту в Уельсі почне діяти більш великий контингент швидкого реагування у відповідь на дії Росії в Україні.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх