Президент Росії Володимир Путін заявив у понеділок, 1 грудня, що Москва "не може продовжувати реалізацію" проекту газопроводу "Південний потік". Глава російської держави виступив на прес-конференції в Анкарі за підсумками переговорів з турецьким президентом Реджепом Тайіпом Ердоганом.

"З урахуванням того, що ми досі не отримали дозвіл від Болгарії, ми вважаємо, що Росія в цих умовах не може продовжувати реалізацію цього проекту", - сказав Путін.

За словами президента РФ, Москва не отримала дозволу Софії на прокладку газопроводу по дну Чорного моря. "А почати будівництво в морі, підійти до болгарського берега і зупинитися, це безглуздо. Думаю, що це зрозуміло для всіх. Тому ми змушені будемо переглянути нашу участь у цьому проекті", - зазначив Путін.

Міллер: Проект закритий

Незабаром після заяви глави російської держави голова правління "Газпрому" Олексій Міллер підтвердив, що остаточне рішення щодо проекту прийнято. "Все, проект закритий", - підкреслив він.

За минулі три роки "Газпром" вклав у реалізацію даної ініціативи порядку 4,66 млрд доларів. За його даними, в поточному році інвестиції були збільшені до 135 млрд рублів. За допомогою "Південного потоку" Москва планувала транспортувати газ в обхід України. Газопровід повинен був забезпечити поставки "блакитного палива" з Росії по дну Чорного моря через Болгарію, Сербію, Угорщину, Словенію та Італію.

Новий газопровід в Чорному морі

Глава "Газпрому" також повідомив, що Москва і Анкара досягли угоди про будівництво нового газопроводу через Чорне море.

"Сьогодні підписаний меморандум про взаєморозуміння з Botas про будівництво морського газопроводу через Чорне море в напрямку Туреччини обсягом 63 млрд кубометрів газу на рік", - вказав він. Міллер також уточнив, що близько 14 млрд кубометрів будуть постачатися Туреччині, а решта 49 млрд кубометрів - на кордон Туреччини та Греції.

Також Москва і Анкара досягли домовленості про нарощування поставок по газопроводу "Блакитний потік". "Найближчим часом збільшимо поставки ще на 3 млрд кубометрів", - повідомив Володимир Путін на прес-конференції в Анкарі.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх