Канцлер ФРН Ангела Меркель звинуватила Росію в дестабілізації Східної Європи, заради чого Москва не гребує навіть нехтуванням територіальної цілісності сусідніх країн. "Молдавія, Грузія та Україна прийняли суверенне рішення підписати договір про асоціацію з ЄС, і тепер Росія створює для цих держав труднощі", - заявила вона інтерв'ю тижневику Welt am Sonntag, опублікованому в неділю, 7 грудня.

За словами Меркель, Молдавія вже багато років страждає від конфлікту з Придністров'ям, Грузія - від заморожених конфліктів у Південній Осетії та Абхазії, Україні доводиться переживати анексію Криму і бої на сході країни. До того ж "Росія намагається в своїх інтересах поставити в економічну і політичну залежність деякі держави в західній частині Балкан".

НАТО в разі потреби допоможе країнам Балтії

Федеральний канцлер запевнила, що у випадку збройного конфлікту Росії з Естонії, Латвії і Литві, НАТО надасть військову підтримку, як це передбачено союзницькими зобов'язаннями в рамках Північноатлантичного альянсу.

Порушення цілісності України не може залишатися без наслідків

"Той факт, що Росія порушила гарантії територіальної цілісності і суверенітету України, юридично закріплені Будапештським меморандумом 1994 року, не може залишатися без наслідків", - підкреслила вона.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх