Вірменія офіційно увійшла до складу Євразійського економічного союзу (ЄАЕС) з п'ятниці, 2 січня. Єреван буде повноцінно представлений у виконавчих органах ЄАЕС тільки з 2016 року, коли закінчиться термін їх поточних повноважень і вони будуть сформовані заново.

Вірменія буде отримувати 1,13% митних зборів від імпорту товарів на територію ЄАЕС. У зв'язку з цим частка Росії скоротиться з 88% до 86,97%, Казахстану - з 7,3% до 7,25%, Білорусії - з 4,7% до 4,65%. У сфері торгівлі товарами Вірменія отримала право на поступовий перехід до митних тарифів союзу до 2022 року, а до цього країна зможе застосовувати власні митні тарифи на ряд продуктів, включаючи м'ясо, молочну продукцію, фрукти та горіхи.

Документ про приєднання Вірменії до ЄАЕС був підписаний ще в жовтні 2014 року. Сам Євразійський економічний союз, в який входять також Росія, Білорусія і Казахстан, офіційно почав діяти з 1 січня 2015 року. Очікується, що в поточному році до нього приєднається Киргизія. На території країн-учасників ЄАЕС гарантовано вільне переміщення товарів, послуг, капіталів і робочої сили. Крім того, члени спілки мають здійснювати узгоджену економічну політику.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх