По при всі заяви зі сторони Європи про те, що вони заблокують будівництво південного потоку всеж, Росія і Австрія домовилися про прокладання австрійської ділянки газопроводу "Південний потік" в рамках візиту президента РФ Володимира Путіна до Відня, у вівторок, 24 червня, передає "Інтерфакс".

Угода акціонерів спільної компанії South Stream Austria GmbH, яка здійснюватиме проект, підписали глава "Газпрому" Олексій Міллер і гендиректор австрійської енергетичної компанії OMV Герхард Ройс. Спільна компанія в рівних частках належить "Газпрому" і OMV. Ця угода фіксує права та обов'язки акціонерів, фінансування проекту і розподіл прибутку. 

Очікується, що австрійська ділянка газопроводу з кінцевим пунктом в місті Баумгартені буде запущена на повну потужність до 2017 року, зазначає Reuters. Його пропускна спроможність складе 30-32 мільярди кубометрів газу на рік. 

Всупереч протестам Єврокомісії 

Глава OMV на прес-конференції після підписання угоди з РФ заявив, що цей проект служить інтересам стабільного енергопостачання Європи, повідомляє австрійське видання Die Presse. Ройс підкреслив, що Європа, і зокрема Австрія, змушені визнати залежність від російського газу. 

У свою чергу Єврокомісія наполягала на тому, що участь "Газпрому" в будівництві газопроводу суперечить правовим нормам ЄС, згідно з якими постачальник газу не повинен контролювати газопровід. Однак Герхард Ройс заявив, що "Південний потік" буде відповідати європейському законодавству. 

Раніше також розглядалася можливість проведення "Південного потоку" через Словенію безпосередньо до Італії, але перспективи цього проекту поки невизначені через бюрократичні складнощі, зазначив Олексій Міллер на прес-конференції у Відні.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх