Основний висновок дослідження вже виражений в його заголовку: провідні західні економіки в змозі без значних збитків для себе витримати санкцій проти Росії, так і відповіді певних заходів Москви. Реальну небезпеку представляли б тільки повне припинення експорту до Європи російських енергоносіїв або дефолт РФ.

Однак ці варіанти німецькі експерти вважають малоймовірними. Водночас вони вказують на ті проблеми, які в результаті "війни санкцій" можуть виникнути у окремих країн ЄС і галузей європейської економіки.

Перш за все експерти Deutsche Bank аналізують сьогоднішній стан економіки Росії. Внаслідок санкцій в Росії почався процес відтоку капіталу. Це є сильний удар для і так уже ослабленою російської економіки. Іншим наслідком українських подій і непрямим результатом вже прийнятих санкцій проти окремих фізичних осіб, банків і фірм стало істотне зростання для російських позичальників вартість фінансових ресурсів.

Експерти відзначають зниження попиту на російські держоблігації і падіння числа емісій корпоративних облігацій на найнижчий рівень з часу кризи 2009 року. Водночас вони нагадують, що цього року російським підприємствам належить погасити або рефінансувати зовнішню заборгованість приблизно на 200 мільярдів доларів. Валютних резервів Центрального банку РФ у розмірі 471 мільярда доларів США поки що більше ніж достатньо для покриття таких платежів, підкреслюється в дослідженні.

Російська рецесія і європейський експорт

Девальвація рубля, з одного боку, підштовхнула інфляцію, але, з іншого боку, поповнила доходи бюджету РФ, а тому " в уряду Росії з'явилися певні можливості для збільшення державних витрат". Це дозволить йому "зменшити економічні наслідки під час ескалації нинішньої кризи ". Але цих коштів явно не вистачить у випадку різкого загострення ситуації.

Поки експерти DB Research виходять з "невеликого зростання" російського ВВП цього року на 0,6 відсотка, але "ризики спаду" дуже високі. "Тривалого конфлікту в Україні достатньо для того , щоб викликати рецесію", - говориться в дослідженні. Однак якщо наростання конфлікту призведе до "істотним" фінансово-економічних санкцій Заходу, то Росія, як видно, "впаде в глибоку рецесію" . У дослідженні не виключається, що в такому випадку скорочення економіки РФ може скласти до 10 відсотків, як це вже було під час  дефолту 1998 року, або під час кризи 2008-2009 років.

Рецесія в Росії позначиться на європейських експортерах. Найбільш відчутною мірою падіння попиту припаде на "маленькі країни на східних рубежах єврозони": Естонія і Фінляндія, у яких на російський ринок йдуть понад 10 відсотків експорту. В той час, як для Франції, Італії чи Іспанії втрати будуть мінімальними, причому з двох причин: частка Росії в їх експорті не більше 2,5 відсотка, і сама частка експорту в їх ВВП відносно невелика.

Джерело:  Deutsche Welle

 

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх