Американська корпорація ExxonMobile збирається поступово згорнути спільну з російською компанією "Роснефть" розробку самої північної арктичної свердловини "Університетська-1" на шельфі Карського моря.

В опублікованому в п'ятницю, 20 вересня, заяві, найбільша в світі нафтова компанія підкреслила, що дотримується режиму санкцій, встановлений урядом США щодо Росії. При цьому конкретні терміни згортання робіт не уточнюються, повідомляє агентство "Інтерфакс". 

Разом з тим ExxonMobile отримала від міністерства фінансів США дозвіл відстрочити зупинку робіт на "Університетській-1", "беручи до уваги чутливе природне середовище Карського моря". Раніше компанія просила Вашингтон дати певний час для "безпечного та відповідального згортання операцій". 

Буріння свердловини "Університетська-1" почалося в серпні 2014 року. У зв'язку з санкціями ExxonMobile і "Роснефть" змушені заморозити спільний проект, як мінімум до початку 2015 року. США ввели обмеження на поставки обладнання для роботи на арктичному шельфі, а також на сервісне обслуговування.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх