Державна дума РФ прийняла в п'ятницю, 26 вересня, законопроект про обмеження іноземного капіталу в російських ЗМІ до 20 відсотків. Документ був схвалений депутатами відразу в другому і третьому читанні. Як відзначає Deutsche Welle, проти виступили тільки два парламентаря.

Згідно з текстом документа, його положення набудуть чинності 1 січня 2016 року, а нові документи про власників і засновників повинні бути спрямовані в Роскомнадзор до 15 лютого 2017 року. 

Закон поширюватиметься на всі мас-медіа, включаючи друковані та мережеві видання. Зміни не торкнуться проектів, які не мають ліцензії ЗМІ, а також медіакомпаній, створених на основі міжнародних договорів. Таким чином, закон не поширюватиметься на телекомпанію "Мир" і телерадіомовну організацію Союзу Росії і Білорусії. 

Законопроект був внесений на розгляд російського парламенту 17 вересня. Його ініціаторами стали депутати Вадим Дєньгін від ЛДПР, Володимир Парахін від "Справедливої ​​Росії" і Денис Вороненко від КПРФ. Під дію закону можуть потрапити такі видання, як газети "Ведомости" і Metro, журнал Forbes, а також ряд глянцевих видань.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх