П'ять прикаспійських країн - Росія, Іран, Азербайджан, Казахстан і Туркменія - домовилися про тіснішу співпрацю. Таке рішення було прийнято в ході зустрічі президентів п'яти держав, яка відбулася в Астрахані в понеділок, 29 вересня. 

Зокрема, "каспійська п'ятірка" досягла домовленості про розмежування водних просторів, дна та надр, режим судноплавства та рибальства, повідомляє "Інтерфакс" з посиланням на слова президента РФ Володимира Путіна. За його словами, завдяки досягнутим на саміті домовленостям, будуть виключені непорозуміння або напруженість у відносинах країн регіону. 

Путін: Скоро може бути підписана конвенція про правовий статус Каспію 

Путін, зокрема, відзначив важливість положення про те, що більша частина акваторії залишиться в загальному користуванні і підкреслив, що країни не мають наміру міняти сформований порядок, згідно з яким право перебування на Каспійському морі мають тільки їх збройні сили. Такий принцип, за словами президента, закріплений в політичній заяві, підписаній за підсумками саміту. "Є всі підстави вважати, що в найближчому майбутньому ми вийдемо на підписання конвенції", - Заявив Путін, зазначивши, що тим самим буде завершена робота, що тривала впродовж 18 років. 

Прикаспійські країни вже роками сперечаються про розділення морського дна, де зберігаються великі запаси нафти і газу. Зокрема, Туркменістан і Азербайджан досі не досягли домовленості щодо запланованого будівництва транскаспійського газопроводу для поставок газу в Європу в обхід Росії.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх