Нарощування військових сил Північноатлантичного альянсу в Європі не суперечить основоположному акту НАТО - Росія. Про це новий генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив в понеділок, 6 жовтня, повідомляє Deutsche Welle.

"Немає ніякого протиріччя між збільшенням військової присутності в цьому регіоні і повагою правил, заснованих на нормах міжнародного права", - пояснив Столтенберг, додавши, що нарощування військових сил альянсу в Європі відповідає його міжнародним зобов'язанням. 

Глава НАТО також заявив, що блок повинен бути сильним у військовому відношенні. "НАТО повинно залишатися сильною, ми повинні разом з нашими партнерами зберігати стабільність і нам потрібна непорушний зв'язок між США та Європою", - пояснив Столтенберг. На його думку, саме це дозволить створити кращу основу для більш конструктивних і співробітницьких відносин з Росією. 

При цьому він особливо не приховував своєї жорсткої позиції у зв'язку з роллю Росії в кризі на Україні. "Росія порушила норми міжнародного права, порушила свої міжнародні зобов'язання і порушила суверенітет і територіальну цілісність України", - заявив генсек НАТО. Столтенберг закликав Москву використовувати свій вплив на проросійських сепаратистів, щоб змусити їх поважати режим припинення вогню. У той же час він підкреслив, що військові сили НАТО не будуть втручатися в конфлікт на Україні, яка не є членом альянсу.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх