Президент Росії Володимир Путін підписав поправки до федерального закону "Про збори, мітинги, демонстрації, ходи і пікетування". Як повідомляє в понеділок, 6 жовтня, Deutsche Welle, зміни вносяться до статті №9 існуючого закону, який тепер говорить, що "публічний захід не може починатися раніше 7:00 і закінчуватися пізніше 22 години поточного дня за місцевим часом".

Виняток зроблено для зібрань, які присвячені пам'ятним датам Росії та публічних заходів "культурного змісту". Раніше масові заходи можна було проводити до 23 години. 

Російські правозахисники і опозиціонери не побачили в прийнятій поправці утиску своїх прав, але вважають цей крок превентивним заходом з боку влади. "Ніякого серйозного удару по опозиції чи громадянському суспільству в цьому законі немає. Я не пам'ятаю жодної заявки, щоб хтось просив права провести нічний мітинг", - цитує агентство "Інтерфакс" лідера руху "За права людини" Льва Пономарьова. Він вважає, що це "скоріше додаткова перестраховка на всякий випадок, щоб було законне право когось розігнати, якщо раптом хтось залишився на ніч", щоб не допустити "майдану" і "помаранчевої революції".

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх