Найбільші підземні сховища газу (ПСГ) в західній Європі, розташовані в німецькому Редені - маленькому містечку в федеральній землі Нижня Саксонія, нинішньої осені, як і планувалося, перейде у власність "Газпрому".

Цю інформацію, опубліковану 7 жовтня онлайн-виданням журналу Focus, підтвердили Deutsche Welle в компанії Wintershall - "дочці" концерну BASF. 

Угода з "Газпромом", що передбачає передачу газосховищ під російський контроль, що не підпадає під дію санкцій, накладених Євросоюзом на Росію у зв'язку з кризою в Україні. "Мова йде тільки лише про реалізацію договору", - цитата прес-секретаря Wintershall Штефана Лойніга (Stefan Leunig). 

Передача ПСГ російському монополісту стало частиною масштабної операції з обміну активами між німецьким концерном BASF і "Газпромом", укладеної в грудні 2013 року і тоді ж затвердженої Єврокомісією. В рамках договору російський концерн отримає у власність три ПСГ (у Редені і Йемгуме в ФРН, а також в австрійському Хайдахе). Wintershall - дочірнє підприємство BASF - в 2016 році отримає доступ до розробки великого родовища газу в Західному Сибіру.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх