Росія, Казахстан та Білорусія підписали ЄАЕС Вчора, 29 травня, в Астану приїхали президент Білорусії - Олександр Лукашенко, Володимир Путін - президент РФ та президент Казахстану - Нурсултан Назарбаєв, які підписали договір про Євразійський економічний союз.

У договорі зазначається, що всі країни учасниці повинні здійснювати узгоджену політику в ключових галузях економіки.

Як повідомляє агентство dpa, створюючи ЄАЕС, РФ і дві авторитарні колишні радянські республіки мають на меті скласти конкуренцію Європейському Союзу. Йдеться про формування нової моделі економічного співробітництва, заявив після церемонії підписання Назарбаєв. У свою чергу Путін підкреслив "історичне значення" ЄАЕС. Лукашенко не виключив, що рано чи пізно до союзу може приєднатися Україна, відзначає агентство AFP. В дію ЄАЕС вступить уже з 1 січня 2015 року, до цього часу парламенти країн-учасниць повинні ратифікувати договір, зазначає агенство Інтерфакс. До моменту вступу договору в силу уже повинні бути створені усі необхідні умови для виконання цього договору. А саме: умови для вільного переміщення товарів, капіталів, робочої сили. Необхідно узгоджувати усі питання в галузях економіки, енергетики, сільського господарства, транспорту.

Перша згадка про свторення цієї економічної зони була ще в листопаді 2011 року, тоді президенти цих трьох країн прийняли декларацію про євроазійську економічну інтеграцію. Фінальний раунд переговорів між майбутніми членами ЄАЕС відбувся нещодавно в Міньску, на якому глави держав і вирішили, що договір буде підписаний.

Джерело: Deutsche Welle

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх