Міністерство оборони Росії 19 жовтня спростувало інформацію, що з'явилася напередодні в ряді ЗМІ, про можливу аварійної ситуації на одній з російських підводних човнів в Балтійському морі.

"Підводні човни ВМФ Росії, як і надводні кораблі, виконують завдання в акваторіях Світового океану відповідно до плану. Ніяких позаштатних і тим більше аварійних ситуацій з російськими військовими кораблями не було і немає", - повідомив офіційний представник Міноборони РФ. 

Раніше газета Svenska Dagbladet повідомила, що Швеція заявила про можливе виявлення в своїх водах іноземного підводного човна. За даними видання, служба радіоперехоплення шведських ВМС зареєструвала радіосигнал зі своїх територіальних вод по каналу, який використовується російськими військовими в екстрених ситуаціях. Приймає радіохвилі, вказує газета, штаб розташований в Калінінграді. 

Тим часом шведські військові проводять великомасштабну операцію з пошуку іноземного підводного човна в територіальних водах країни поблизу Стокгольма. В її пошуках задіяні бойові кораблі, гелікоптери та кілька підрозділів сухопутних військ. "Збройні сили Швеції не розголошують будь-які деталі, пов'язані із проведеною операцією", - заявив представник прес-служби міністерства оборони країни Ерік Лагерстен. Разом з тим він підтвердив проведення розвідувальної операції в Стокгольмському архіпелазі із застосуванням приладів оптичного спостереження і судів з високоточними датчиками. "Метою операції є з'ясування того, була або чи існує іноземна активність у цьому районі", - вказав Лагерстен. 

Газета Svenska Dagbladet відзначає також, що з середи, 15 жовтня, до вечора суботи в міжнародних водах поблизу Стокгольмського архіпелагу знаходився нафтовий танкер NS Concord, який належить компанії "Новошип" з Новоросійська, але ходить під прапором Ліберії. Джерела видання, які беруть участь в розвідоперації, стверджують, що за цим судном ведеться спостереження.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх