Інвестори колишнього нафтового концерну ЮКОС мають намір домагатися конфіскації майна Російської Федерації в країнах Європи і США в рамках виплати компенсації в 50 мільярдів доларів, яку присудив їм в липні 2014 Міжнародний третейський суд в Гаазі за націоналізацію ЮКОСа.

Про це повідомив німецькому журналу Der Spiegel адвокат інвесторів Тім Осборн. Відповідний матеріал з'явиться в друкованій версії видання в понеділок, 20 жовтня. За словами Осборна, в найближчі тижні колишні власники ЮКОСа подадуть необхідні документи до судів Німеччини. Подібні процеси вони планують ініціювати також у Великобританії, Нідерландах, Франції та США. 

Щоб дати хід такій справі у ФРН, спочатку один з вищих земельних судів Німеччини повинен постановити, що рішення Гаазького суду має силу на території цієї країни. Як відзначає Der Spiegel, Німеччина ще з 1961 року зобов'язана визнавати і виконувати такі рішення. У разі позитивного рішення вищого земельного суду екс-акціонери ЮКОСа повинні будуть знайти майно РФ на території Німеччини та подати позови про його конфіскацію у відповідні земельні суди. Позовні вимоги можуть торкнутися, приміром, замовлених в ФРН літаків для "Аерофлоту" або виплат Німеччиною "Газпрому" за газ, пише Der Spiegel. 

Росія може підготувати відповідні заходи 

Росія може до середини листопада оскаржити рішення Гаазького суду, але, за оцінкою Der Spiegel, успіх апеляції малоймовірний. Видання відзначає, що РФ у відповідь на дії колишніх акціонерів ЮКОСа може почати нову "справу ЮКОСа". Крім того, в Держдумі готується закон, який дозволить владі націоналізувати майно іноземних держав в РФ, щоб покрити збитки, завдані російським компаніям і фізичним особам в цих країнах.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх