Кандидат в комісари ЄС з питань енергетичного союзу Марош Шевковіч хотів би домовитися про загальні закупівлі російського газу для потреб Європейського Союзу.

Про це він заявив у понеділок, 20 жовтня, виступаючи на слуханнях в Європарламенті. "Ми повинні вивчити можливість спільної закупівлі газу", - цитує майбутнього єврокомісара Deutsche Welle. При цьому, зрозуміло, повинні дотримуватися вимоги СОТ і конкурентні правила, вважає представник Словаччини. 

Ідея створення енергетичного союзу в рамках ЄС була висунута Польщею і спрямована на зниження залежності об'єднаної Європи від поставок газу з Росії і дій російського газового монополіста "Газпрому". В цьому випадку, Росія, вважає кандидат на пост єврокомісара більше не зможе використовувати одну країну ЄС проти інших, а конкуренція вирівняє настільки різні сьогодні ціни на газ. 

Висловився Шевковіч і з приводу триваючого російсько-українського газового конфлікту. "Росія намагається використовувати поставки газу, як політичну збрю. Ми не можемо прийняти такий підхід", - заявив майбутній єврокомісар.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх