США звинуватили Росію в тому, що вона заважає спостерігачам Організації з безпеки співробітництва в Європі (ОБСЄ) здійснювати ефективний моніторинг російсько-українського кордону, як це передбачено Мінською угодою про врегулювання збройного конфлікту на сході України.

Постійний представник США в ОБСЄ Деніел Баєр, зокрема, заявив, що Москва як і раніше не погоджується збільшити число спостерігачів ОБСЄ на кордоні між Росією і Україною. 

У заяві Баєра, оприлюдненому ввечері в середу, 22 жовтня, вказується, що в даний час ОБСЄ здійснює моніторинг лише на двох КПП, що дозволяє їм спостерігати тільки за одним кілометром російсько-українського кордону, загальна протяжність якої складає сотні кілометрів. 

"Спостерігачів ОБСЄ зараз недостатньо" 

"На жаль, це тривале перешкоджання роботі спостерігачів ОБСЄ є черговою втраченою можливістю для Росії підтвердити свої слова справами і сприяти деескалації. Ілюзій бути не повинно: спостерігачів ОБСЄ зараз недостатньо", - підкреслюється в документі. Даніел Баєр також звинуватив Росію в тому, що вона відкинула "скромне збільшення числа спостерігачів, щоб полегшити навантаження нинішньої місії ОБСЄ в складі 16 чоловік". 

Американський дипломат закликав Росію в повному обсязі виконати мирні угоди, підписані у вересні в Мінську Києвом, Москвою і проросійськими сепаратистами. Ці угоди передбачають моніторинг російсько-українського кордону співробітниками ОБСЄ. "Росія також повинна вивести своїх бійців і важке озброєння з східних районів України і звільнити всіх заручників", - підкреслив Деніел Баєр.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх