Глава Мінекономрозвитку РФ Олексій Улюкаєв вважає, що існує серйозна ймовірність того, що за підсумками поточного року темпи зростання інфляції "проб'ють межу" у 8 відсотків. "Ризик того, що інфляція буде вище 8 відсотків у 2014 році досить високий.

Може бути, навіть істотно більше 8 відсотків", - сказав міністр, виступаючи в п'ятницю, 24 жовтня, на діловому сніданку в "Російській газеті". 

При цьому, за словами міністра, пік росту показників припаде на лютий-березень 2015 року. У другому півріччі підвищення рівня цін на товари та послуги, за прогнозами, трохи сповільняться до 7 відсотків. Проте "середньорічні значення інфляції, мабуть, будуть за 8 відсотків", головним чином, через важкий початок року, вважає глава відомства. 

За словами Улюкаєва, подібна тенденція не пов'язана з ситуацією на глобальних продовольчих ринках. "Це наш внутрішній ефект", - сказав Улюкаєв.

Загальноекономічне зростання буде негативним 

Російський міністр також попереджає, що в умовах збереження цін на нафту на нинішньому рівні в приблизно 85 доларів за барель, існує загроза повної зупинки росту реальних доходів населення та обсягів роздрібної торгівлі. 

"У 2015 році ми й зовсім можемо піти в негативну площину за всіма показниками", - вважає глава Мінекономрозвитку. Ці чинники, з великою часткою ймовірності, приведуть до того, що і загальноекономічний ріст в цілому буде негативним, прогнозує керівник відомства. 

На бюджетних показниках це, однак, не відіб'ється, поспішив заспокоїти міністр. "Бюджет цього року буде набагато більш профіцитним, ніж це передбачалося", а в 2015 році - "приблизно таким, як прогнозувалося", - резюмував Улюкаєв.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх