Москва і Пекін підписали в неділю, 9 листопада, меморандум про постачання газу з Росії в Китай по так званому "західному маршруту" - по газопроводу "Алтай" в Західному Сибіру.

Документ підписаний на саміті організації Азійсько-Тихоокеанського економічного співробітництва (АТЕС) в столиці КНР. Крім меморандуму про постачання "блакитного палива" російська і китайська сторони уклали ще 16 угод про співпрацю в різних сферах.

Компанія "Газпром" і Китайська національна шельфовая нафтова корпорація поставили підписи під меморандумом про взаєморозуміння. Також російська енергетична компанія уклала з Китайською національною нафтогазовою корпорацією рамкову угоду про постачання природного газу з РФ в КНР, повідомляє Deutsche Welle. "З урахуванням нарощування поставок по "західному маршруту" в середньостроковій перспективі обсяги поставок в Китай можуть перевищити поточні обсяги експорту в Європу", - зазначив глава "Газпрому" Олексій Міллер, коментуючи підписані двосторонні документи. Крім того, укладено угоду про придбання китайської China National Oil and Gas Exploration and Development 10-відсоткової частки в російській компанії "Ванкорнефть" - дочірньому підприємстві "Роснєфті".

Наприкінці травня 2014 року "Газпром" і CNPC уклали 30-річний контракт на поставку газу в Китай, загальна вартість якого складе близько 400 мільярдів доларів. Щорічно Росія буде постачати Китаю до 38 мільярдів кубометрів газу в рік. "Газпром" планує почати поставки в 2018 році.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх